Elektroniczna platforma dla specjalistów zajmujących się edukacją dorosłych

Serdecznie zapraszamy od odwiedzenia Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie (Electronic Platform for Adult Learning in Europe) – EPALE: http://ec.europa.eu/epale.
Platforma EPALE to inicjatywa Unii Europejskiej, finansowana z budżetu programu Erasmus+, sektor Edukacja Dorosłych. Jest dedykowana specjalistom z obszaru uczenia się dorosłych m.in.: nauczycielom osób dorosłych, szkoleniowcom, wolontariuszom, decydentom, naukowcom zajmującym się andragogiką.

„Trudne pytania… Dobre rozwiązania. Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu. Praktyczna Konferencja Szkoleniowa ”.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdyni serdecznie zaprasza do udziału w konferencji na temat:

"Trudne pytania… Dobre rozwiązania.

Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu.

Praktyczna Konferencja Szkoleniowa ”.

Konferencja  odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2016 roku w Gdyni i  skierowana jest do wszystkich praktyków na co dzień pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu, a także do rodziców.

Kurs "Bezpieczeństwo w Internecie osób z niepełnosprawnością intelektualną"

loga19 marca 2016 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbędzie się kurs

Bezpieczeństwo w Internecie osób z niepełnosprawnością intelektualną  
 
Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, trenerów i terapeutów z całej Polski, którzy chcialiby rozszerzyć swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw internetu i sposobów radzenia sobie z nimi i wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Kurs INTERNETOWE RADIO I TELEWIZJA oraz FILMY CYFROWE w terapii i edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną

 Informujemy, że w dniach 11 - 12 marca 2016 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbędzie się kurs

Radio, telewizja i inne multimedia w edukacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną 
 
Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, trenerów i terapeutów z całej Polski, którzy chcialiby rozszerzyć swoją ofertę edukacyjną o nowe multimedia. 

KONKURS dla terapeutów i nauczycieli!

okłądkaJak już informowaliśmy, pod koniec stycznia 2016 roku nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazała się książka Jacka Kielina „Profil osiągnięć ucznia. Przewodnik dla terapeutów i nauczycieli”, której wydanie objęło patronatem Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (a także Akademia Pedagogiki Specjalnej).

Nowe publikacje PSOUU

okładkiInformujemy,  że ukazały się kolejne broszury w tekście łatwym do czytania z serii „Biblioteka self-adwokata” wydane przez PSOUU w ramach projektu „Wiedza dla Integracji” współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych: