styczeń 2016

Dyskusja na Facebooku możliwa także pocztą elektroniczną

Szanowni Państwo, 

reagując na prośby osób, które chciałyby wziąć udział w dyskusji, a nie mają dostępu do Facebooka lub nie chcą upubliczniać swoich wypowiedzi umożliwiamy przeslanie odpowiedzi na wszystkie lub wybrane pytania na adres: webmaster @ psouu. org. pl (w adresie należy pominąć wszystkie spacje). 

W tytule maila prosimy o wpisanie "#SafeLabs". 

Do tychczas na profilu facebookowym ZG PSOUU zostały opublikowane następujące pytania:

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym patronem książki "Profil osiągnięć ucznia. Przewodnik dla terapeutów i nauczycieli"

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym objęło patronat nad książką Profil osiągnięć ucznia. Przewodnik dla terapeutów i nauczycieli, autorstwa Jacka Kielina. Jest to nowe – poszerzone i uaktualnione – wydanie nieocenionej pomocy dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, które pozwoli dokładniej ocenić poszczególne obszary rozwojowe dziecka, a także pomoże w konstruowaniu indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych.

Zapraszamy do dyskusji na Facebooku

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią (artykuł) na profilu PSOUU na Facebooku rozpoczęła się dyskusja dla otoczenia osób z niepełnosprawnością intelektualną na temat tworzenia i prowadzenia bezpiecznych pracowni komputerowych i multimedialnych w placówkach. 

Szkolenia na temat ochrony danych prywatnych w internecie

logo SafeSurfingW ciągle zmieniającym się świecie integracja cyfrowa osób z niepełnosprawnością intelektualną jest niezbędna. Dlatego też z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Inclusion Europe i jej partnerzy w projekcie SafeSurfing wskazują na znaczenie technologii jako narzędzia do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością intelektualną i promowania życia niezależnego.