Konkurs na wspomnienia i refleksje promujący ideę integracji osób sprawnych i niepełnosprawnych w społeczeństwie

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Forum Pedagogiki Specjalnej (www.efps.pl) prowadzone przez Instytut Pedagogiki Specjalnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Celem konkursu jest promowanie idei integracji osób sprawnych i niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz naukowe dokumentowanie i opracowywanie relacji z indywidualnego doświadczania niepełnosprawności.

Monitoring obywatelski Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami już działa

Widzisz naruszenie praw osób z niepełnosprawnościami albo sam doświadczyłeś łamania tych praw? Monitoring obywatelski Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami już działa. Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego stworzyła system, który pozwala na zgłaszanie indywidualnych spraw przez Internet. Informacja o problemach trafia do ekspertów, którzy bezpłatnie pomagają w ich rozwiązaniu.

Bytom is happy - dwa filmy zrealizowane w WTZ w Bytomiu

bytomUczestnicy i terapeuci Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bytomiu rozwijają się także medialnie.
Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów stworzonych w Warsztatach. Jeden na konkurs promujący miasto pt. "Bytom naszymi oczami " , drugi na XX lecie działalności naszego warsztatu pt: "Bytom is happy".

Miłego oglądania! Będziemy wdzięczni za podzielenie się wrażeniami w komentarzach na YouTube.

Scenariusze zajęć dla Self Adwokatów

... już są dostępne. Nowa publikacja PSOUU.
Zapraszamy do działu Publikacje i do pobierania pliku pdf.