wrzesień 2013

Zmarła Pani Zofia Mayer, Przewodnicząca Zarządu Koła

Z Koła PSOUU w Chojnicach otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość:

zmarła Pani Zofia Mayer, Przewodnicząca Zarządu Koła.

 

PSOUU Koło w Żorach świętuje 25-lecie

25-lecie Koła w Żorach 7 września 2013 r., w Żorach odbył się Wielki Piknik Rodzinny z okazji XXV- lecia działalności tamtejszego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Imprezie patronował Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha.
 
 
 
 

PFRON nagrodził hrubieszowski „Taniec w kwiatach”

Anna Koba - lareatka konkursuAnna Koba, uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Hrubieszowie została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez PFRON.  

 

 

 

Logo kampanii „WŁĄCZENI W ŻYCIE”

Włączeni w Życie Tłum ludzkich sylwetek, oznaczających społeczeństwo, wśród których dwie są szczególnie widoczne. Pomarańczowa, w barwie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) symbolizuje osobę z niepełnosprawnością intelektualną, a szara - osobę wspierającą. Tak przedstawia się logo Kampanii Informacyjnej - „WŁĄCZENI W ŻYCIE” realizowanej obecnie przez Stowarzyszenie. 

Wpływ ruchu rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną na rozwój nauki i życie społeczne

 Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (dalej: PSOUU) od sierpnia 2013 realizuje międzynarodowy projekt badawczy współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (dalej: PFRON) pt. "Wpływ ruchu rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną na rozwój nauki i życie społeczne".