czerwuec 2013

XV Dzień Godności w Częstochowie

7 czerwca 2013r., w Częstochowie, już po raz 15. obchodzono Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegorocznemu świętu przyświecało hasło „EkoIntegracji”. Uroczystości zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) Koło w Częstochowie. 
 

Świdnicki Marsz Godności

26 maja 2013r., mieszkańcy Świdnika po raz 15 spotkali się z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jubileuszowe obchody święta zaczęły się uroczystą Mszą Świętą. Następnie, członkowie świdnickiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (organizatora imprezy) oraz ich rodziny i sympatycy przeszli ulicami Świdnika w Marszu Godności. O tym wszystkim poinformował dziennik „Głos Świdnika” w swoim wydaniu z dnia 31 maja 2013r.

Konferencja ekonomiczna w Sandomierzu

Edukacja ekonomiczna osób z niepełnosprawnością intelektualną” – to tytuł konferencji, która odbyła się 3 czerwca 2013r., w Sandomierzu. Spotkanie zorganizowało tamtejsze Stowarzyszenie „Dobrze, że jesteś” (patrz: www.dobrze-ze-jestes-sandomierz.pl), w partnerstwie z Narodowym Bankiem Polskim.
 

Audycja Radia SoVo

Dziś, czwartek, 20 czerwca 2013, o godz. 12.00 zostanie wyemitowana audycja Radia SoVo. Redaktorzy z Kielc przedstawią relację z występu Vive Targi Kielce w finale Ligi mistrzów.

Zapraszamy do słuchania. Link do audycji

Dzień Godności 2013 w Poznaniu

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Poznaniu, serdecznie zaprasza 15 czerwca 2013 r. (sobota), na godz. 10.00, do poznańskiego Parku Wilsona, na Festyn Jubileuszowy z okazji 50-lecia działalności Stowarzyszenia oraz obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Święta Majowe w Zgierzu

Regionalna Organizacja Self-Adwokatów (ROSA) ze Zgierza przygotowała specjalną prezentację poświęconą Świętom 1, 2 i 3 Maja. Prezentacja została przedstawiona 29 kwietnia 2013r. w zgierskim Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym przy ul. Chełmskiej 42/42a.