30 lat PSOUU Koło w Zgierzu

Jubileusz 30-lecia świętuje w tym roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu. Uroczystości rocznicowe odbyły się 17 majabr., w tamtejszym Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym przy ul. Chełmskiej 42/42a.Połączono je z obchodami Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, a towarzyszył im Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ Sami o Sobie”.

EKO Dzień Godności w Częstochowie

ZMIANA TERMINU XV DZIEŃ GODNOŚCI CZĘSTOCHOWA 2013

z przyczyn od nas niezależnych chcielibyśmy poinformować o zmianie terminu XV Dnia Godności w Częstochowie. Ekoimpreza odbędzie się 07 czerwca 2013r. na placu Biegańskiego w Częstchowie.

Z poważaniem Zarząd PSOUU Koło w Częstochowie

PSOUU w TVP POLONIA

15 maja 2013r., dr Monika Zima-Parjaszewska, Wiceprezeska Zarządu Głównego PSOUU wystąpiła w programie informacyjnym „Polonia 24” emitowanym przez telewizję TVP POLONIA, wypowiadając się na temat uprzedzeń społecznych wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz trudnej sytuacji samotnych osób z tym rodzajem niepełnosprawności. 

„e-Partnerstwo - razem na rzecz e-integracji”

To tytuł konferencji, która odbyła się 20 maja w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a która zgromadziła prawie 200 uczestników zainteresowanych tematyką upowszechniania kompetencji cyfrowych wśród różnych grup społecznych, m.in.: osób z niepełnosprawnościami i wieku 50+. Wśród gości byli przedstawiciele administracji publicznej, instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych, a także środowiska biznesu.

„Gorzów – Miastem Akceptacji”

Pod takim właśnie hasłem, w dniach 8-9 maja 2013r, obchodzony był w Gorzowie Wielkopolskim Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem obchodów było tamtejsze Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, a Patronem Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Zagłosuj na „Pytania, których się nie zadaje”

Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów. 12 ważnych odpowiedzi” to tytuł książki, której jednym z bohaterów jest Marcin Malec - beneficjent realizowanego przez PSOUU projektu Centrum DZWONI w Warszawie. Pozycja ta ma szansę wygrać konkurs na Najlepszą Warszawską Inicjatywę Pozarządową „S3ektor 2012” (kategoria edukacyjna). Aby tak się stało potrzebne są głosy internautów.

Radio SoVo o spotkaniu w Paryżu

W czwartek, 16 maja 2013 o godz. 12.10 zostanie nadana cykliczna audycja Radia SoVo przygotowana tym razem przed redaktorów z Kielc. Tematem audycji będą relacje i wspomnienia ze spotkania partnerów projektu SoVo w Paryżu.

Zapraszamy do słuchania. Link do audycji

 

Dzień Godności - transmisja debaty w Sejmie RP

Dziś, w sobotę, w godz. 13.00 - 15.00 w Sejmie RP odbędzie się debata na termat miejsca i roli w społeczeńśtwie osób niepełnosprawnych. Debata będzie transmitowana na żywo w sejmowej telewizji internetowej.

Link do debaty na stronie Sejmu RP. 

Zapraszamy do obejrzenia tego niepowtarzalnego wydarzenia.