październik 2009

Zaproszenie na warsztaty dla Self-Adwokatów

Zapraszamy liderów grup Self – Adwokatów na szkolenie pn. „Warsztaty medialne” realizowane w ramach Zadań Zleconych PFRON pn. „Rozwój ruchu Self – Adwokatów, czyli rzeczników własnych praw”.

Złota Nagroda Effie 2009 dla agencji TBWA i Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

W poniedziałek 26.10.2009 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w konkursie efektywności działań komunikacji marketingowej - EFFIE.

Złotą statuetkę w kategorii kampanii non-profit otrzymała Agencja TBWA i Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

za kampanię

Niepełnosprawni Intelektualnie mogą Cię zarazić... ale tylko pasją

Relacje z konferencji „Pełen udział i pełna równość. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”

Poniżej zamieszczamy wspomnienia z pobytu w Finlandii oraz wypowiedzi na koferencji w Warszawie self-adwokatów: Rafała Kołodzieja, Adama Kobierzyńskiego, Wojciecha Kobusa, Lidii Artymiak i Joanny Hajduk.

 Wszystkie wypowiedzi do pobrania w pliku pdf. 


 

Rafał Kołodziej - self-adwokat z Polic

„Pełen udział i pełna równość. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”

9 października 2009 roku w dużej auli Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie miała miejsce konferencja „Pełen udział i pełna równość. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”.
Konferencja dotyczyła konwencji ONZ i jej ratyfikowania w Polsce, problemów osób niepełnosprawnych w życiu dorosłym i pomysłami co zrobić, aby ich nie było oraz konferencji „Europa w Akcji”, która odbyła się w Finlandii w czerwcu br.

Wiceprezes PSOUU Mariusz Mituś odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 15 października 2009 roku Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym pan Mariusz Mituś został odznaczony przez Wojewodę Podkarpackiego pana Mirosława Karapytę Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

"AKTYWNOŚĆ ZNOSI BARIERY" - projekt realizowany przez PSOUU Koło w Miechowie

PSOUU Koło w Miechowie realizuje projekt "AKTYWNOŚĆ ZNOSI BARIERY" na który środki finansowe pozyskano po przystąpieniu do otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2009 roku. Celem nadrzędnym projektu jest pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom, dzięki czemu zwiększy się ich szansa na aktywne życie społeczne.

Forum znów działa

Forum na stronie PSOUU zostało znów uruchomione. Zmieniły się trochę zasady - aby publikować na stronie trzeba się zarejestrować na forum i podać adres e-mailowy.

Posty umieszczone na "starym forum" zostały przeniesione.

Zapraszam serdecznie do udziału w dyskusjach na forum. W przypadku, gdy nowe posty lub odpowiedzi nie będą się pojawiały bądź przy wystąpieniu innych trudności - proszę o kontakt na e-mail:

webmaster@psouu.org.pl

Klub Myszki Norki - Konkurs Zgaduj Zgadula

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do brania udziału w naszych cyklicznych konkursach ze wspaniałymi nagrodami!
Zgaduj Zgadula to zagadki wymagające nie lada główkowania. Co miesiąc publikujemy nowe łamigłówki, a nagrodami za ich prawidłowe rozwiązanie są kolorowe i interesujące książki dla dzieci, m.in. „Kosidutkowe przygody”, „Dziwne sny Ali” czy „Opowieści biblijne”.